Дизайнери на облекло и промишлени продукти

Дизайнерите на облекло и промишлени продукти проектират и разработ- ват промишлени продукти и изготвят дизайна и спецификациите на продукти за масово, партидно или еднократно производство.

Образователна степен: Висококвалифициран

Проверете вашата заплата

  • По-голямата част от Дизайнери на облекло и промишлени продукти получават заплата между 639 лв. и 1521 лв. на месец през 2024.
  • Месечната заплата за начално ниво на Дизайнери на облекло и промишлени продукти варира от 639 лв. до 1476 лв..

Задачи

  • Определят целите и изискванията на дизайна чрез кратка консул- тация с клиенти и заинтересовани страни
  • Формулират дизайнерски концепции за облекло, текстилни изделия, промишлени, търговски и потребителски продукти и бижутерия
  • Хармонизират естетическите аспекти съобразно техническите, функционалните, екологичните и производствените изисквания
  • Предават дизайнерски концепции и друга информация като изготвят планове, карти, схеми, образци и модели
  • Представят дизайнерски решения на клиенти, управителни органи и на персонал, зает с производство и продажби
  • Избират, специфицират и препоръчват функционални и естетични материали, производствени методи и довършителни производ- ствени операции
  • Подробно описват и документират избрания промишлен дизайн
  • Подготовят и пускат в експлоатация прототипи и мостри
  • Контролират подготовката на мостри, програми, средства и произ- водствени процеси