Други учители по чужди езици

Другите преподаватели по чужд език в извънкласни и извънучилищни дейности преподават на възрастни и деца, които изучават чужд език поради миграционни причини, за да покрият професионални изисквания или търсят нови възможности, да улеснят своето участие в образователни програми, пре- доставени на чужд език или за лично усъвършенстване. Те работят извън учи- лищната образователна система или в помощ на ученици и учители в рамки- те на тази система.

Образователна степен: Висококвалифициран

Проверете вашата заплата

  • По-голямата част от Други учители по чужди езици получават заплата между 627 лв. и 1208 лв. на месец през 2024.
  • Месечната заплата за начално ниво на Други учители по чужди езици варира от 627 лв. до 1156 лв..

Задачи

  • Оценяват нивото на възможности и степента на владеене на езика от учениците, като им определят цели съобразно техните нужди
  • Планират, изготвят и провеждат уроци и семинари за индивидуал- но и групово обучение със съдържание и темпове на преподаване съобразно нуждите и способностите на учениците
  • Разработват и прилагат образователни материали и адаптират вече съществуващи такива
  • Оценяват напредъка на учениците
  • Помагат на учениците, когато преподаваните учебни предмети са на чужд език (различен от майчиния)
  • Помагат на други учители чрез изготвяне на специални образо- вателни програми за ученици, които са в процес на изучаване на основния език на преподаване
  • Провеждат изпити, оценяват и коригират писмени работи и тестове
  • Оценяват и отчитат напредъка на учениците