Инструктори по обучение на водачи на моторни превозни средства

Инструктурите, обучение на водачи на моторни превозни средства об- учават хората как да управляват моторни превозни средства.

Образователна степен: Полу-специалистите

Проверете вашата заплата

  • По-голямата част от Инструктори по обучение на водачи на моторни превозни средства получават заплата между 461 лв. и 843 лв. на месец през 2024.
  • Месечната заплата за начално ниво на Инструктори по обучение на водачи на моторни превозни средства варира от 461 лв. до 833 лв..

Задачи

  • Обучават водачите в реални условия за шофиране, обясняват и де- монстрират операциите със спирачките, съединителя, избиране на скоростите, автоматична скоростна кутия, уредите за сигнализи- ране и светлини
  • Преподават правилата за движение по пътищата
  • Преподават изискванията за пътната безопасност
  • Съветват водачите при подготовката им за изпита по шофиране
  • Съветват за придобиване на умения при аварийни ситуации
  • Илюстрират механичната дейност на моторни превозни средства и обясняват различни шофьорски техники чрез използване на ди- аграми и аудио-визуални средства