Консултанти и служители в пътнически агенции

Консултантите и служителите в пътнически агенции предоставят ин- формация за туристически дестинации, уреждат график на пътуванията, полу- чават резервации за пътувания и настаняване и организират групови екскурзии.

Образователна степен: Полу-специалистите

Проверете вашата заплата

  • По-голямата част от Консултанти и служители в пътнически агенции получават заплата между 526 лв. и 1143 лв. на месец през 2024.
  • Месечната заплата за начално ниво на Консултанти и служители в пътнически агенции варира от 526 лв. до 1035 лв..
  • След натрупване на 5 години трудов стаж техният доход ще бъде между 551 лв. и 1075 лв. на месец.

Задачи

  • Получават информация за наличността, стойността и удобството на различните видове транспорт и настаняване като се съобразяват с изискванията на клиентите и ги консултират относно организира- нето на техните пътувания
  • Изготвят маршрути по места и дати
  • Правят и потвърждават резервации за пътувания, екскурзии и настаняване
  • Издават билети, бордни карти и ваучери
  • Помагат на клиенти при получаване на необходимите пътнически документи, в това число визи
  • Проверяват пътнически документи и регистрират пътници и багаж при пристигане и заминаване
Loading...