Оптици техници

Оптиците техници проектират, напасват и отпускат оптични лещи по рецепти предписани от лекари по очни болести, оптометристи и оптици за корекция на зрение. Те извършват корекции на очила, контактни лещи и други оптични устройства.

Образователна степен: Квалифициран

Проверете вашата заплата

  • По-голямата част от Оптици техници получават заплата между 543 лв. и 869 лв. на месец през 2024.
  • Месечната заплата за начално ниво на Оптици техници варира от 543 лв. до 881 лв..

Проверка на заплатата

Задачи

  • Преглеждат клиенти за напасване на очила и други оптични устрой- ства
  • Консултират клиенти при избор и поддържане на очила и рамки, контактни лещи и други оптични устройства
  • Разчитат рецепти предписани от лекари, изготвят поръчки за оптич- ни лаборатории за изработка на очила, контактни лещи и други оптични устройства
  • Проверяват готови оптични устройства за съответствие с ориги- нални рецепти, извършват допълнителна настройка според инди- видуални изисквания на клиенти

Направете проучване