Приложни програмисти

Приложните програмисти пишат и поддържат пограмни кодове, оп- исани в технически задания и спецификации за софтуерни приложения и операционни системи.

Образователна степен: Висококвалифициран

Проверете вашата заплата

  • По-голямата част от Приложни програмисти получават заплата между 1883 лв. и 3187 лв. на месец през 2024.
  • Месечната заплата за начално ниво на Приложни програмисти варира от 1883 лв. до 3732 лв..

Проверка на заплатата

Задачи

  • Пишат и поддържат пограмни кодове, описани в технически зада- ния и спецификации в съответствие със стандартите за качество
  • Ревизират, поправят или подобряват съществуващи програми с цел повишаване операционната им ефективност или адаптирането им към нови изисквания
  • Провеждат пробни изпитвания на дадена програма и софтуерни приложения
  • Събират и пишат документация за разработване на дадена програма
  • Идентифицират и уведомяват за технически проблеми, процеси и решения

Направете проучване