Продавач-консултанти

Продавач-консултантите продават разнообразни стоки и услуги дирек- тно на купувачите или от името на магазини за продажби на едро и дребно и обясняват предназначението и качествата на тези стоки и услуги.

Образователна степен: Полу-специалистите

Проверете вашата заплата

  • По-голямата част от Продавач-консултанти получават заплата между 525 лв. и 937 лв. на месец през 2024.
  • Месечната заплата за начално ниво на Продавач-консултанти варира от 525 лв. до 819 лв..

Задачи

  • Определят изискванията на клиентите и съветват относно асорти- мента, цените, доставката, гаранциите и използването на стоката
  • Демонстрират, обясняват и продават стоки и услуги на клиентите
  • Приемат плащания по различни начини, изготвят фактури за про- дажба и регистрират продажбите чрез касови апарати
  • Правят инвентарни описи и участват в получаването на стоки
  • Подреждат и излагат за продажба, както и увиват и опаковат про- дадените стоки