Работници по производство на хлебни, сладкарски и тестени изделия

Работниците по производство на хлебни, сладкарски и тестени изделия произвеждат различни видове хляб и други хлебни продукти както и ръчно изработени шоколадови и захарни изделия.

Образователна степен: Полу-специалистите

Проверете вашата заплата

  • По-голямата част от Работници по производство на хлебни, сладкарски и тестени изделия получават заплата между 441 лв. и 816 лв. на месец през 2024.
  • Месечната заплата за начално ниво на Работници по производство на хлебни, сладкарски и тестени изделия варира от 441 лв. до 787 лв..

Задачи

  • Произвеждат хляб, бисквити, пасти, торти и други хлебни и слад- карски изделия
  • Ръчно изработват захарни и шоколадови изделия като използват ръчни инструменти и уреди
  • Смесват измерените количества от съставките в съдове на машини за бъркане, за смесване или печене
  • Проверяват качеството на суровините с цел осигуряване на изис- кванията на стандарти и спецификации
  • Нанасят глазури, желета и други покрития като използват шпатули и четки
  • Проверяват чистотата на съоръженията и работните помещения преди започване на производството с цел гарантиране и спазване на изискванията за здравсловни и безопасносни условия на труд
  • Контролират температури на пещи и определят продължителността на печене според вида на продуктите
  • Координират оформяне, зареждане, печене, изваждане от форми и охлаждане на произведени количества хляб, кифли, пасти и сладкарски изделия