Ръководители в преработващата промишленост

Ръководителите в преработващата промишленост планират, управляват и координират дейности свързани с производството на стоки, производство и разпределение на електрическа и топлинна енергия и газообразни горива, доставяне на води, канализационни услуги и управление на отпадъци. Те са ръководители на производствени отдели на големи предприятия или управи- тели на малки производствени предприятия.

Образователна степен: Квалифициран

Проверете вашата заплата

  • По-голямата част от Ръководители в преработващата промишленост получават заплата между 906 лв. и 2282 лв. на месец през 2024.
  • Месечната заплата за начално ниво на Ръководители в преработващата промишленост варира от 906 лв. до 2345 лв..

Задачи

  • Определят, изпълняват и контролират продуктови стратегии, по- литики и планове
  • Планират дейностите по отношение на качеството и количеството на крайната продукция, разходи, своевременност и трудови изис- квания
  • Контролират производствената дейност и процедури за качество чрез планиране на поддръжката, определят работното време и доставка на оборудване
  • Съставят и управляват бюджети, наблюдават произведената продук- ция и разходите за нея и оптимизират процеси и преструктурират ресурси за минимизиране на разходите
  • Консултират и информират други ръководители относно произ- водството
  • Контролират придобиването и инсталирането на нови машини, съоръжения и оборудване
  • Контролират изготвянето на производствени записвания и отчети
  • Координират изпълнението на изискванията за здравословни и безопасни условия на труд
  • Откриват бизнес възможности и определят продукти, които да бъдат произвеждани
  • Проучват и прилагат задължителни и законови изисквания, засягащи производствените дейности и околната среда
  • Контролират осигуряването на производствени квоти за специали- зирани продукти и сключват договори с клиенти и доставчици
  • Контролират подбора, обучението и работата на персонала