Софтуерни разработчици

Софтуерните разработчици проучват, анализират и оценяват изисквани- ята за съществуващи и нови софтуерни приложения и операционни системи, както и проектират, разработват, тестват и поддържат софтуерни решения, които да покриват тези изисквания.

Образователна степен: Висококвалифициран

Проверете вашата заплата

  • По-голямата част от Софтуерни разработчици получават заплата между 1385 лв. и 3435 лв. на месец през 2024.
  • Месечната заплата за начално ниво на Софтуерни разработчици варира от 1385 лв. до 4011 лв..

Проверка на заплатата

Задачи

  • Проучват, анализират и оценяват изискванията за софтуерни при- ложения и операционни системи
  • Проучват, проектират и разработват компютърни софтуерни сис- теми
  • Консултират се с техническия състав с цел оценяване на интерфейса между хардуер и софтуер
  • Разработват и ръководят софтуерни тествания и процедури за валидиране
  • Модифицират съществуващ софтуер с цел отстраняване на грешки, адаптиране към нов софтуер или актуализиране на интерфейса и подобряване на работоспособността му
  • Управляват софтуерното програмиране и разработване на доку- ментацията
  • Оценяват, разработват, актуализират и документират процедури за поддръжка на операционни системи, комуникационна среда и софтуерни приложения
  • Консултират се с клиенти относно поддръжка на дадена софтуерна система

Направете проучване