Учители в начални училища

учителите в начален етап на основното образование (І-ІV клас) пре- подават разнообразни учебни предмети на ниво начален етап на основното образование.

Образователна степен: Висококвалифициран

Проверете вашата заплата

  • По-голямата част от Учители в начални училища получават заплата между 603 лв. и 849 лв. на месец през 2024.
  • Месечната заплата за начално ниво на Учители в начални училища варира от 603 лв. до 867 лв..

Проверка на заплатата

Задачи

  • Изготвят ежедневни и дългосрочни учебни планове и програми в съответствие с образователните изисквания
  • Обучават децата индивидуално или в групи чрез използване на различни методи и материали за преподаване (компютри, книги, игри) адаптирани за различните нужди на децата
  • Поддържат дисциплината и добри учебни навици в класната стая
  • Планират и изпълняват заедно с децата дейности като спортни занимания, концерти и екскурзии
  • Възлагат и оценяват работа в клас и домашната работа на децата
  • Изготвят и оценяват тестове и провеждат изпити с цел отчитане напредъка и постиженията на децата
  • Наблюдават и оценяват работата и поведението на децата
  • Наблюдават децата по време на учебни занятия и през останалото време в училище, включително на площадките за игра по време на междучасия
  • Участват в учителски съвети и обсъждат с други учители разноо- бразни образователни въпроси
  • Организират и присъстват на родителски срещи, за да дискутират постиженията на децата и техните проблеми

Направете проучване