Управители на хотели

Управителите на хотели планират, организират и управляват дейността на хотели, мотели и други подобни места за настаняване.

Образователна степен: Квалифициран

Проверете вашата заплата

  • По-голямата част от Управители на хотели получават заплата между 761 лв. и 1570 лв. на месец през 2024.
  • Месечната заплата за начално ниво на Управители на хотели варира от 761 лв. до 1616 лв..

Задачи

  • Управляват и контролират дейностите по резервация, рецепция, обслужване по стаи и почистване
  • Контролират дейностите по охрана, поддържане на имуществото и градините
  • Планират и управляват дейности на ресторанти и питейни заведения и организират конференции в рамките на хотела, който управляват
  • Спазват различни закони и наредби (например за продажба на спиртни напитки, хазарта и други)
  • Оценяват и анализират удовлетворението на клиентите
  • Контролират счетоводните дейности и дейностите по продажби
  • Участват при разработването на бюджета на предприятието
  • Контролират подбора, обучението и работата на персонала
  • Осигуряват съответствие с наредбите и изискванията за здраво- словни и безопасни условия на труд
  • Предоставят на клиентите туристическа информация и организират посещения на туристически атракции и транспорт