Бармани

барманите приготвят, смесват и сервират алкохолни и безалкохолни напитки директно на клиенти на бара или изпълняват поръчки на сервитьорите.

Образователна степен: Полу-специалистите

Проверете вашата заплата

  • По-голямата част от Бармани получават заплата между 534 лв. и 958 лв. на месец през 2024.
  • Месечната заплата за начално ниво на Бармани варира от 534 лв. до 830 лв..

Проверка на заплатата

Задачи

  • Приемат поръчки за напитки от сервитьорите или директно от кли- ентите
  • Приготвят и сервират алкохолни и безалкохолни напитки на бара
  • Измиват употребяваните чаши, почистват и поддържат простран- ството около бара, зоните и оборудването за приготвяне на чай и кафе, например кафе-машините
  • Събират сметките, работят с касови апарати и подреждат касови- те бележки
  • Поставяне на канелка за кегове и закрепване на маркучи за източване
  • Помагат при зареждането на бара и подреждат бутилки и чаши
  • Проверяват личните документи на клиентите, за да се уверят дали отговарят на изискванията за консумация на алкохол
  • Предприемат мерки за ограничаване на проблеми, свързани със зло- употреба с алкохол, включително поръчка на транспорт
  • Смесват компоненти за приготвяне на коктейли и други напитки
  • Сервират леки храни на клиентите директно на бара

Направете проучване