КОЛЕКТИВЕН ТРУДОВ ДОГОВОР „Профилактика, рехабилитация и отдих" ЕАД

KTD Profilaktika rehab. i otdih EAD Sofia 2021

Днес, 01.11.2О21 г. в гр. София, между „Профилактика, рехабилитация и отдих" ЕАД, представлявано от Прокуриста Христо Георгиев Рангелов, упълномощен от Съвета на Директорите на „ПРО" ЕАД, наричано за краткост РАБОТОДАТЕЛ, от една страна и

Фирмената Синдикална Организация на „Профилактика, рехабилитация и отдих" ЕАД към КТ „Подкрепа", представлявана от Председателя Ганка Николова Георгиева, наричана за краткост СИНДИКАТ, се сключи настоящият колективен трудов договор /КТД/ за следното:

I. ОБЩИ ПОЛОЖЕНИЯ

Чл. 1. Работодателят и Синдикатът взаимно признават правото си на страни по този КТД и се задължават да спазват принципите на равнопоставеност и взаимно уважение.

Чл. 2. (1) Този КТД урежда въпросите на трудовите, осигурителните и непосредствено свързаните с тях отношения между работниците/служителите и Работодателя и по-специално в областта на:

-трудовата заетост, обучение, професионална квалификация, преквалификация и кариерно развитие на персонала.

-заплащане на труда, допълнителни трудови възнаграждения, обезщетения

-условия на труд, безопасност и здраве при работа.

-социално развитие, подпомагане, осигуряване

-работно време, почивки и отпуски.

-социален диалог и условия за синдикална дейност.

(2) Страните по този КТД го подписват с ясното съзнание за своята роля за нормалното протичане дейността на Дружеството, с цел предоставяне на качествен туристически продукт до всеки един отделен клиент/турист, както и за удовлетворяването на социално-икономическите интереси на работниците и служителите в Дружеството.

Чл. 3. Този договор се прилага по отношение на всички работници и служители , членуващи в СИНДИКАТА, както и спрямо работниците и служителите, нечленуващи в СИНДИКАТА, присъединили се към КТД съгласно чл.57, ал.2 от КТ, при следните условия и ред:

(1)Желаещият да се присъедини към настоящият КТД внася ежемесечно присъединителна - солидарна вноска в размер от 1% от нетното си месечно възнаграждение във Фонд „Социално подпомагане".

(2)Нетно възнаграждение е възнаграждението, получено след намаляването на начисленото възнаграждение с определените със закон задължителни осигурителни вноски и с данъците по Закона за данъците върху доходите на физическите лица, съгласно §1, т.2 от Допълнителната разпоредба на КСО.

(З) Фонд „Социално подпомагане" е фонд, който се създава от Фирмената синдикална организация, страна по настоящия договор, със средствата от присъединителните вноски по чл. 3, ал. (1) и се администрира от упълномощени от ФСО лица.

(4)Средствата, набрани във Фонд „Социално подпомагане" се разходват за социално подпомагане на работниците и служителите.

(5)Желаещият да се присъедини към настоящият КТД подава заявление по утвърден образец до РАБОТОДАТЕЛЯ И СИНДИКАТА — страни по договора. Постъпилите заявления се завеждат в "Регистър на присъединилите се / оттеглили присъединяването си към КТД". Регистрацията на заявленията се води от упълномощени представители на страните по КТД.

(6)Придобивките по този КТД за работниците - членове на СИНДИКАТА се ползват от датата на подписване на договора, а за присъединилите се - от първо число на месеца, следващ датата на подаване заявлението за присъединяване.

II. ТРУДОВА ЗАЕТОСТ

Чл. 4. РАБОТОДАТЕЛЯТ се задължава да осигури необходимите условия, достатъчни за нормално изпълнение на трудовите задължения на работниците и служителите, с които през законоустановеното работно време те да заработват договорените с индивидуалните трудови договори работни заплати.

Чл. 5. Условията и редът за заемане на определена длъжност (работно място) са в съответствие с разпоредбите на Кодекса на труда и свързаните с него нормативни актове и са посочени в длъжностните характеристики за съответните работни места.

Чл. 6. При структурни промени, водещи до назначения, уволнения или размествания, РАБОТОДАТЕЛЯТ провежда консултации със СИНДИКАТА преди официалното уведомление за промените.

Чл. 7. В случай, че РАБОТОДАТЕЛЯТ вземе решение за масови уволнения по смисъла на § 1, т. 9 от Допълнителните разпоредби на Кодекса на труда, той трябва своевременно да информира Синдиката, страна по този КТД, по реда и при условията на чл. 130а от Кодекса на труда.

Чл. 8. (1) Страните по настоящия КТД се договарят, че закрилата по чл. 333, ал. 4 от КТ за работниците - членове на СИНДИКАТА се прилага само в случаите на подбор при уволнение на основание съкращаване на щата или намаляване обема на работата.

(2)Страните по настоящия КТД се договарят, че закрилата по чл. 333, ал. 4 от КТ в случаите на подбор по чл.329, ал.1 от КТ, при уволнение на основание съкращаване на щата или намаляване обема на работата, не се прилага за следните специфични случаи:

1.За работници, на които е било наложено дисциплинарно наказание, което е в сила в момента на прекратяване на трудовото правоотношение;

2.За работници, които не изпълняват ефективно трудовите си задължения, за което са санкционирани съобразно действащите в предприятието правила за организация на труда и работната заплата, както и тези, които имат незадоволителна оценка, съгласно системите за атестиране;

3.За работници, които са причинили имуществена вреда на РАБОТОДАТЕЛЯ по небрежност или по повод неизпълнението на трудовите си задължения;

(3)Синдикалните членове, ползващи закрила по ал.1 трябва да имат редовно членство най-малко 4 месеца преди започване на съкращенията. Редовността на членството се установява със служебна бележка, подписана от председателя на ФСО, или по друг ред, установен в предприятието.

(4)Искането за предварително съгласие по ал. 1 се извършва в писмен акт на РАБОТОДАТЕЛЯ до ръководството на ФСО, в който се посочват мотивите за уволнение на всяко лице поотделно. В едноседмичен срок ФСО изпраща до РАБОТОДАТЕЛЯ аргументиран отговор;

(5)Договореностите по предходните алинеи не се прилагат по отношение на присъединилите се към този КТД;

Чл. 9. (1) Страните по този КТД се споразумяха, че към съкращаване на работници и служители се пристъпва след изчерпване на възможностите за:

1.Пренасочване към други работни места

2.Преквалификация

(2)В случай на масови уволнения, РАБОТОДАТЕЛЯТ и СИНДИКАТЪТ съвместно разработват показатели по критериите „професионална квалификация" и „ниво на изпълнение на възложената работа", за целите на подбор на персонала по чл.329, ал.1 от КТ.

III.ЗАПЛАЩАНЕ НА ТРУДА, ДОПЪЛНИТЕЛНИ ТРУДОВИ ВЪЗНАГРАЖДЕНИЯ, ОБЕЗЩЕТЕНИЯ

Чл. 10. Минималната основна работна заплата в „ПРО" ЕАД е в размер на минималната работна заплата за страната, определена с нормативен акт на МС и се изменя с нейното изменение.

Чл. 11. Индивидуалните основни работни заплати в Дружеството се определят в съответствие с принципи, правила и критерии, залегнали във Вътрешни правила за организацията на работната заплата.

Чл. 12. Изплащането на заплатите в Дружеството, е до 10-то число на следващия месец.

Чл. 13. Страните по този КТД се споразумяха за следните размери на допълнителните трудови възнаграждения:

(1)Допълнителното трудово възнаграждение за придобит трудов стаж и професионален опит се заплаща ежемесечно и е в размер на 1% от индивидуалната основна месечна работна заплата по трудов договор, за всяка година трудов стаж и професионален опит в същото предприятие, както и работата на същата, сходна или със същия характер длъжност или професия в други предприятия.

(2)Размерът на допълнителното трудово възнаграждение за трудов стаж и професионален опит се изменя на период от 1 година.

(3)За работници и служители, които към момента на влизане в сила на Наредбата за структурата на работната заплата се намират в трудово правоотношение с настоящия работодател, размерът на допълнителното трудово възнаграждение за трудов стаж и професионален опит, определени по реда на наредбата не може да бъде по-малък от размера на допълнителното трудово възнаграждение за продължителна работа, определено в процент и получавано в размер по реда на отменената Наредба за допълнителните и други трудови възнаграждения, приета с ПМС 133 от 1993 г.

(4)За всеки отработен нощен час или част от него се заплаща допълнително трудово възнаграждение в размер на 1.00 лв. за час. Нощен е трудът, който се полага от 22.00 часа до 6,00 часа.

(5)При работа през официални празнични дни, на работещите по график - членове на СИНДИКАТА или присъединили се към този КТД се изплаща допълнително възнаграждение равно на двукратния размер на средно дневното /часовото/ трудово възнаграждение.

(6)Положеният извънреден труд се заплаща с увеличение , съгласно чл.262 от КТ. Увеличението се изчислява на базата на основната работна заплата и допълнителните трудови възнаграждения с постоянен характер на работника или служителя по индивидуалния трудов договор.

Чл. 14. При постигнати положителни финансови резултати, РАБОТОДАТЕЛЯТ се задължава да осигурява средства в размер между 3 и 5 % от реализираните през предходната година нетни приходи от обичайна дейност, за увеличение на средствата за работна заплата.

Чл. 15. При затруднения в дейността на фирмата и недостиг на финансови средства за изплащане на трудовите възнаграждения, Работодателят изплаща на работниците и служителите възнаграждения в размер съгласно чл.245, ал.1 от КТ. Разликата до пълния размер на трудовите възнаграждения остава дължима, като се изплаща от Работодателя при наличие на финансови средства, но не по-късно от 3 месеца от датата, на която е трябвало да бъдат изплатени работните заплати, заедно със законната лихва.

Чл. 16. При нарастване на официалния индекс на цените с повече от 8 % спрямо датата на влизане в сила на последното договаряне между страните, същите се договарят за корекция на индивидуалните трудови възнаграждения.

Чл. 17. Допълнителното възнаграждение при вътрешно заместване по смисъла на чл. 259, ал.1 от Кодекса на труда и за положен допълнителен труд по смисъла на чл. 110 от Кодекса на труда от работник или служител, който изпълнява и своята работа се договаря между страните по трудовото правоотношение.

Чл. 18. При прекратяване на трудовото правоотношение поради намаляване обема на работа и съкращаване на щата, работниците - членове на СИНДИКАТА и присъединили се към настоящия КТД, получават обезщетение от РАБОТОДАТЕЛЯ по чл. 222 (1) от КТ в размер на брутното си трудово възнаграждение, за времето, през което са останали без работа, но за не повече от 2 месеца, ако имат най- малко 5 години непрекъснат трудов стаж в Дружеството.

IV.УСЛОВИЯ НА ТРУД

Чл. 19. Осигуряването на безопасни, здравословни и хигиенни условия на труд в Дружеството е задължение на РАБОТОДАТЕЛЯ, а работниците и служителите носят отговорност за стриктното спазване на утвърдените правила.

Чл. 20. СИНДИКАТЪТ, страна по този КТД, съдейства на Службите по трудова медицина в Дружеството при извършването на оценката на риска за здравето и безопасността на работниците и служителите.

Чл. 21. (1) Работодателят се задължава да предприеме мерки за ограничаването на работа, извършвана при специфични условия и рискове за живота и здравето на работниците и служителите по смисъла на Наредбата за определяне на видовете работи, за които се установява намалено работно време.

(2)При възможност, Работодателят разработва и утвърждава графици за работните места, които чрез вътрешна ротация ограничават извършването на определените в чл. 3 от Наредбата видове работи за повече от половината от установената с Кодекса на труда нормална продължителност на работното време.

(3)При невъзможност за организация на работното време съгласно ал. 2, Работодателят определя с писмена заповед работниците и служителите, които имат право на намалено работно време по наредбата, след предварителни консултации със СИНДИКАТА, със службата по трудова медицина и с комитета / групата по условия на труд.

(4)При въвеждане на намалено работно време по чл. 137, ал. 2 от Кодекса на труда на работниците и служителите се запазва определеното им месечно трудово възнаграждение и другите права по трудовото и осигурителното законодателство.

Чл.22. За времето на действие на този КТД страните по него приемат, че работните места (длъжности), които са подходящи за трудоустрояване на лица с намалена работоспособност ще бъдат определяни в сътрудничество с представител от службата по трудова медицина в Дружеството. Заемането на определеното за трудоустрояване работно място (длъжност) става след представяне на необходимите документи, съгласно НАРЕДБА ЗА ТРУДОУСТРОЯВАНЕ

Чл. 23. Страните се споразумяха да си сътрудничат в сферата на хигиената и безопасността на труда, като разглеждат сигналите и жалбите на заетите лица.

Чл. 24. При констатирани нарушения и отклонения от хигиенните норми, Работодателят се задължава да предприеме необходимите мерки за ликвидиране им.

Чл. 25. СИНДИКАТЪТ съдейства на Комитетите и Групите по условия на труд в Дружеството за повишаване на здравната култура и нивото на професионално отношение към безопасността на труда на работниците и служителите.

Чл. 26. СИНДИКАТЪТ следи за изпълнението на вменените от закона и поетите от РАБОТОДАТЕЛЯ задължения за санитарно битово обслужване, снабдяване и осигуряване с обикновено работно облекло, провеждане на периодични медицински прегледи, засилена защита за непълнолетни, бременни жени и майки, както и за лица с намалена работоспособност.

Чл. 27. Работодателят се задължава да осигури задължително работно облекло и лични предпазни средства за съответните длъжности по видове и срок на употреба съгласно Приложение № 1

Чл.28. Работодателят се задължава срещу представяне на разходооправдателен документ /фактура/, да изплати средства до 350,00 лв. за работно облекло на 1 зает за срок от 1 година, за длъжностите, изброени в Приложение № 2

Чл. 29. За служителите, работещи с видео дисплеи, Работодателят осигурява медицински преглед от офталмолог. Медицинските прегледи се осигуряват веднъж на 3 години за лицата, ненавършили 40 години и ежегодно за лицата навършили 40 години. След предписание от офталмолог, Работодателят изплаща средства за очила до 300,00 лв. на човек, срещу представяне на разходооправдателен документ /фактура/.

V.СОЦИАЛНО РАЗВИТИЕ, ПОДПОМАГАНЕ И ОСИГУРЯВАНЕ

Чл. 30. Страните се споразумяха средствата по чл.3, ал.1 от КТД, с които е формиран Фонд „Социално подпомагане" да не могат да се използват за други цели, освен за договорените в настоящия КТД.

Чл. 31. Средствата за социално подпомагане по чл.29 се изразходват за:

1.Еднократна парична помощ при продължително боледуване на работници - членове на СИНДИКАТА или присъединили се към този КТД:

-над 2 месеца - до 2 минимални работни заплати

-над 4 месеца - до 3 минимални работни заплати

2.Еднократна парична помощ при сключване на граждански брак и раждане на дете на работници - членове на СИНДИКАТА или присъединили се към този КТД в размер на 500,00 / петстотин/ лв.

3.Парични помощи :

-при смъртен случай на работник - член на СИНДИКАТА или присъединил се към този КТД - три минимални работни заплати на семейството му;

-при смъртен случай в семейството на работник - член на СИНДИКАТА или присъединил се към този КТД - една минимална работна заплата. Семейството включва двамата съпрузи и деца, включително ученици и студенти редовно обучение до 24 години.

4.Помощ за Коледни подаръци - в размер на 50,00 лв. за всяко дете до 10- годишна възраст на всички работещи в дружеството.

Чл.32.(1) Работодателят приема средствата за социално-битово и културно обслужване в Дружеството за 2021 г. да са в размер до 15 /петнадесет/ на сто на база начислените средства за работна заплата за предходната година.

(2) Страните по договора ще разработят проект на Социална програма и на план-сметка за разходване на средствата за социално битово и културно обслужване, съгласно гл. 14 от КТ.

а. Страните по договора ще си сътрудничат при организиране и провеждане на Общото събрание (събранието на пълномощниците) за обсъждане на проекта на Социална програма и на план-сметка за разходване на средствата за социално битово и културно обслужване, съгласно чл.293, ал.1 от КТ.

Чл. 33. (1) При финансова възможност, в рамките на договорените средства за социални мероприятия по чл. 32 от настоящия КТД, на всички работници и служители се заплащат транспортните разноски от местоживеене до месторабота и обратно, когато местоживеенето и местоработата са на различни места, а за Коледните и Великденски празници на персонала се изплащат еднократно средства за социални нужди, в размер не по-малък от размера на минималната работна заплата за страната.

(2) Работодателят предоставя социални разходи в натура на работниците и служителите, както и на лицата, наети по договор за управление и контрол, както следва:

1..предоставяне на ваучери за храна в размер до 80,00 лв. месечно

2.доброволно здравно осигуряване на всички заети, в размер на разходите за вноски/премии/ до 80,00 лв. месечно.

3.при настаняване в обект на Дружеството като правоимащи по Програмата за профилактика и рехабилитация на НОИ, работниците и служителите, както и лицата, наети по договор за управление и контрол и членовете на семействата им - съпруг, съпруга и деца до 18 г., заплащат само разходите за туристически данък и туристическа застраховка.

Чл. 34. Работодателят осигурява на работниците и служителите организирано хранене в заведенията за хранене на „ПРО" ЕАД по време на почивката в рамките на работния ден. Страните се споразумяха, храната, консумирана от работниците и служителите да се заплаща с намаление до размера на отчетната стойност на вложените продукти /по доставни цени/.

VI.ДОПЪЛНИТЕЛНО СТИМУЛИРАНЕ

Чл. 35. (1) За изпълнението на допълнително възложени важни задачи, по предложение на прекия ръководител със заповед на Работодателя се определят целеви награди.

(2)При постигната положителна разлика между планираните и действително реализирани разходи за работна заплата (икономия от ФРЗ) , с решение на Работодателя се начисляват и изплащат суми за допълнително материално стимулиране (ДМС)

VII.РАБОТНО ВРЕМЕ, ПОЧИВКИ И ОТПУСКИ

Чл. 36. (1) Страните се договарят нормалната продължителност на седмичното работно време при 5-дневна работна седмица да бъде 40 часа, като нормалната продължителност на работното време през деня е 8 часа.

(2)Максималната продължителност на работната смяна на работещите по график е 12 часа, като изработените часове от 22,00 до 06,00 часа се заплащат като нощен труд в размерите по чл. 13 ал.4.

(3)Положените часове нощен труд при сумирано изчисляване на работното време се превръщат в дневни, с коефициент 1,143.

(4)Почивката в рамките на работния ден не може да бъде по-малка от 30 мин.

Чл. 37. С цел да бъде осигурена устойчива работоспособност и здравословна работна среда, служителите, които работят с компютър или с размножителна техника, ползват допълнително 3 /три/ почивки от по 10 /десет/ минути в рамките на работния ден.

Чл. 38. За работниците и служителите, за които се прилагат разпоредбите на този КТД, размерът на основния платен годишен отпуск е 22 работни дни.

Чл. 39. Работодателят след консултации със Синдиката определя длъжностите, за които съгласно чл. 139 а от Кодекса на труда се установява ненормиран работен ден и размера на допълнителния платен годишен отпуск.

Чл. 40. Работничка или служителка с две или повече деца до 18 годишна възраст, за която се прилага този КТД, има право да ползва, когато пожелае, допълнителен платен годишен отпуск за всяка календарна година в размер, както следва:

1.С две деца - 2 работни дни;

2.С три и повече деца - 4 работни дни.

Чл. 41. Родителите на ученици в първи клас имат право на допълнителен платен отпуск от 1 /един/ ден за началото на учебната година.

Чл. 42. През време на отпуските по чл. 157, ал. 1, т. 1-3, на работника или служителя се изплаща възнаграждение в размер на предвиденото в чл. 177 от КТ.

VIII.УСЛОВИЯ ЗА СИНДИКАЛНА ДЕЙНОСТ

Чл. 43. РАБОТОДАТЕЛЯТ осигурява възможност за извършване на синдикална дейност на нещатния председател на ФСО не по-малко от 25 часа и не повече от 10 работни дни за една година, а за нещатните председатели на синдикалните секции в Дружеството - не по-малко от 25 часа и не повече от 5 работни дни за една година, при условията и реда на чл. 159 от КТ.

Чл. 44. Синдикалната организация участва в подготовката на проекти или промени и допълнения във вътрешните правилници и наредби, отнасящи се до трудовите отношения, за което РАБОТОДАТЕЛЯТ задължително изпраща писмена покана.

Чл. 45. СИНДИКАТЪТ поема задължението да не се намесва в работата на Работодателя при осъществяването на правомощията му, произтичащи от закона и/или този КТД и да поддържа предприетите от него действия за укрепване и развитие на Дружеството.

IX.ЗАКЛЮЧИТЕЛНИ РАЗПОРЕДБИ

Чл. 46. Този Колективен трудов договор влиза в сила от датата на подписването му и е със срок на действие 1 година. До подписването на нов КТД се прилагат разпоредбите на настоящия КТД.

Чл. 47. При настъпили изменения на икономическите и социални условия в национален мащаб, или в Дружеството, всяка от страните има право да поиска изменение и допълнение на КТД. Изменения и допълнения на този КТД се извършват след преговори и сключване на допълнителни писмени споразумения.

Чл. 48. Страните поемат обща отговорност за осъществяване изпълнението на този договор.

Чл. 49. При виновно неизпълнение на клаузите по Договора, споровете се уреждат съгласно действащото законодателство.

Чл. 50. Изпълнението на настоящият КТД се отчита в срок не по-късно от 10 дни преди края на неговото действие, съгласно чл.46 от настоящия договор, на съвместно заседание на контактната група на „ПРО" ЕАД и ФСО.

Чл. 51. Неразделна част от договора са Приложения № 1 и 2

Този Колективен трудов договор се подписва в 3 /три/ еднообразни екземпляра - по един за всяка от договарящите страни и един за Инспекцията по труда. Страните регистрират този КТД в Инспекцията по труда в седемдневен срок от неговото подписване.

СТРАНИ:

ЗА РАБОТОДАТЕЛЯ: Прокурист на „ПРО“ ЕАД (Христо Рангелов)

Гл. счетоводител

ЗА СИНДИКАТА: Председател на ФСО (Генка Георгиева)

BGR Prevention, rehabilitation and recreation EAD - 2021

Начална дата: → 2021-11-01
Крайна дата: → 2022-11-01
Наименование на индустрията: → Hospitality, catering, tourism
Наименование на индустрията: → Хотели и подобни места за настаняване  
Обществен/частен сектор: → В публичния сектор
Извършено от:
Наименование на компанията: →  Профилактика, рехабилитация и отдих ЕАД
Наименования на профсъюзите: →  Подкрепа - Конфедерация на труда

ЗАБОЛЯВАНЕ И ИНВАЛИДНОСТ

Разпоредби относно връщане на работа след продължително заболяване, напр. лечение на рак: → Не
Платен отпуск поради менструално неразположение: → Не
Плащане в случай на инвалидност вследствие на инцидент на работа: → Не

ЗДРАВЕ И БЕЗОПАСНОСТ, И МЕДИЦИНСКА ПОМОЩ

Споразумение за медицинска помощ: → Да
Споразумение за медицинска помощ за роднини: → Не
Споразумение за вноски за здравно осигуряване: → Не
Споразумение за здравно осигуряване на роднини: → Не
Споразумение за политика за здраве и безопасност: → Да
Споразумение за обучение за здраве и безопасност: → Не
Предоставено защитно облекло: → Да
Регулярни или годишни медицински прегледи или посещения, осигурени от работодателя: → Да
Наблюдение на костно-мускулната система на работното място, професионални рискове и/или връзка между работата и здравето: → The relationship between work and health, Employee involvement in the monitoring
Помощ при погребение: → Да

ПРОФЕСИОНАЛНИ И СЕМЕЙНИ СПОРАЗУМЕНИЯ

Сигурност на работното място след отпуска по майчинство: → 
Забрана за дискриминация поради майчинство: → 
Забрана да се задължават бременни или кърмещи работници да извършват опасна или нездравословна работа: → Не
Оценка на риска на работното място за здравето и безопасността на бременни или кърмещи жени: → Не
Наличност на алтернативи при опасна или нездравословна работа при бременни или кърмещи работници: → Не
Неприсъствено време за пренатални медицински прегледи: → Не
Забрана за проверка за бременност преди регулиране на нестандартни работници: → Не
Забрана за проверка за бременност преди повишаване: → Не
Помещения за кърмещи майки: → Не
Предоставени от работодателя детски заведения: → Не
Субсидирани от работодателя детски заведения: → Не
Заплатено обучение/субсидия за образованието на децата: → Не
Отпуск в дни в случай на смърт на роднина: → The CBA explicitly refers to the law дни

РАБОТНИ ДОГОВОРИ

Работници на непълно работно време са изключени от разпоредбите: → Не
Разпоредби за временно наети работници: → Не
Чираци, изключени от разпоредбите: → Не
Временна работа/работа за студенти изключена от разпоредбите: → Не

РАБОТНИ ЧАСОВЕ, ГРАФИЦИ И ПРАЗНИЦИ

Работни часове на ден: → 8.0
Работни часове на седмица: → 40.0
Работни дни на седмица: → 5.0
Платен годишен отпуск: → 22.0 дни
Платен годишен отпуск: → -9.0 седмици
Споразумение за почивни дни най-малко един ден седмично: → Да
Максимален брой недели/банкови празници, през които може да се работи годишно: → 
Платен отпуск за дейности, свързани с профсъюза: →  дни
Платен отпуск за съблюдаване на съдебни или административни задължения: → -10.0 дни
Разпоредби за гъвкави условия на труд: → Да

ЗАПЛАТИ

Заплати, определени на базата на скали със заплащане: → Yes, but there are only indices (no wages)
Корекция според нарастващите разходи за живот: → 

Увеличаване на заплатата

Увеличаване на заплатата: → 3.0 %

Единично допълнително заплащане

Единично допълнително заплащане: → BGN 650.0 %
Единично допълнително заплащане според показателите на компанията: → Да

Премия за работа вечер или на нощна смяна

Премия за работа вечер или на нощна смяна: → BGN  на месец
Премия само за работа на нощна смяна: → Да

Премия за работа в извънработно време

Премия за работа в неделя

Надбавка за пътуване до работа

Надбавка за старшинство

Надбавка за старшинство: → 1.0 % от основната заплата
Надбавка за старшинство след: → 1 години служба

Ваучери за хранене

Предоставени ваучери за хранене: → Да
Предоставени надбавки за хранене: → Да
→ 4.0 на хранене
Безплатна правна помощ: → Не
Loading...