СПОРАЗУМЕНИЕ За ДСл МВР

Sporazumenie DSl MVR 2020

Днес, 07.10.2020 г., в гр. София, ул. „Шести септември“ № 29 , в министерство на вътрешните работи на Република България, между:

МИНИСТЪРА НА ВЪТРЕШНИТЕ РАБОТИ – Христо Богомилов Терзийски, наричан по-нататък в споразумението МИНИСТЪРА,

И

Сдружение „СИНДИКАЛНА ФЕДЕРАЦИЯ НА СЛУЖИТЕЛИТЕ В МВР“, седалище и адрес на управление в гр. София, ул. "Ангел Кънчев" № 2, ет. М, офис 6, ЕИК по БУЛСТАТ 175696245, представлявано от Валентин Петров Попов - председател на Управителния съвет,

наричана по-нататък в споразумението ФЕДЕРАЦИЯТА, се сключи настоящото споразумение за следното:

Раздел I Предмет на споразумението

Чл.1. С това споразумение се определят:

1.формите и начините за сътрудничество между МИНИСТЪРА и ФЕДЕРАЦИЯТА при осъществяване на социалния диалог в Министерството на вътрешните работи (МВР) на национално и териториално ниво, за гарантиране и защита на служебните, трудовите и социално-икономическите права и интереси и за подобряване на жизненото равнище на държавните служители - членове на ФЕДЕРАЦИЯТА;

2.начините за взаимодействие между страните за постигане на общи цели, насочени към подобряване на условията на труд на държавните служителите - членове на ФЕДЕРАЦИЯТА и избягване на конфликти чрез спазване на действащото законодателство в областта на служебните и социално - икономическите права и интереси и активен социален диалог.

Чл.2. Страните се споразумяват да обединят усилия за подобряване на условията на труд в МВР и за разрешаване на въпросите, свързани със служебните, трудовите и социално - икономическите права и интереси на членовете на ФЕДЕРАЦИЯТА.

Чл.3. (1) Сътрудничеството между страните по споразумението се осъществява на принципите на:

1.законосъобразност;

2.равнопоставеност при водене на социалния диалог;

3.ненамеса на ФЕДЕРАЦИЯТА в ръководството на структурите и в управлението на МВР и на ръководството на МВР в организацията и осъществяването на синдикалната дейност на ФЕДЕРАЦИЯТА.

4.стремеж към предотвратяване на служебни конфликти и гарантиране на социалния мир.

(2) При обсъждане на въпросите, предмет на споразумението, МИНИСТЪРЪТ и запазване на баланса на интересите на всяка от страните.

Чл.4. Това споразумение и актовете по неговото изпълнение имат действие спрямо държавните служители в МВР - членове на ФЕДЕРАЦИЯТА.

Чл.5. (1) ФЕДЕРАЦИЯТА изразява и отстоява интересите на своите членове съобразно целите и задачите, определени в нейния устав, при спазване на действащото законодателство и вътрешноведомствени те актове в МВР.

(2)Служителите членове на ФЕДЕРАЦИЯТА, които работят по трудово правоотношение в МВР, се ползват е правата по Колективния трудов договор в МВР (КТД) по ред, определен между страните по КТД.

Раздел II Форми и начини за осъществяване на сътрудничеството

Чл.6. ФЕДЕРАЦИЯТА представлява и защитава пред МИНИСТЪРА интересите иа своите членове по проблемите на служебните, трудовите и социално - икономическите нрава и интереси, осигурителните отношения и въпросите на жизненото равнище чрез консултации, преговори, участие в социалното партньорство, протестни и други действия в съответствие със закона.

Чл.7.(1) Социалният диалог между страните по споразумението се осъществява чрез:

1.представяне па предложения, становища и други документи;

2.провеждане на срещи, консултации и преговори;

3.обсъждане на въпросите в Съвета за социално партньорство, Комисиите за социален диалог и Съвета. Комитетите или Групите по условията на труд;

4.обсъждане на програми за предстоящи реформи в МВР, които засягат служебните и социално-икономическите права и интереси на служителите.

(2)Прилагането на формите по ал. 1 се извършва в условията на взаимно зачитане на интересите и спазване на процедурите за консултиране, установени с националното законодателство и добрите практики па Европейския съюз в сферата на социалното партньорство.

Чл.8. Когато чрез формите и процедурите по чл. 7 не се постигне общо съгласие по поставените въпроси или Министърът откаже да преговаря, ФЕДЕРАЦИЯТА има право да пристъп към осъществяване па избрани от тях форми на протестни действия, съобразени с разпоредбите на европейското право и националното законодателство.

Чл.9. Министърът има право да поиска от ФЕДЕРАЦИЯТА всички документи, с които се уреждат управлението, правомощията и представителността й.

Чл.10. При водене на социалния диалог МИНИСТЪРЪТ и ФЕДЕРАЦИЯТА се задължават да представят обективна и актуална информация във връзка с обсъжданите въпроси.

Чл.11.(1) МИНИСТЪРЪТ предоставя при поискване на ФЕДЕРАЦИЯТА достоверна и актуална информация за финансовото състояние на министерството, както и друга информация от значение за служебните и социално-икономическите права и интереси на държавните служители членове на ФЕДЕРАЦИЯТА.

(2)Когато информацията по ал. 1 съдържа класифицирани данни, същата се предоставя на ФЕДЕРАЦИЯТА при условията и по реда на Закона за защита на класифицираната информация (ЗЗКИ).

(3)Информацията се предоставя в писмен вид в 14-дневен (четиринадесетдневен ) срок от поискването ѝ.

Чл.12.(1) ФЕДЕРАЦИЯТА защитава правата на своите членове, както и по въпросите на жизненото равнище чрез предложения, искания и участие в подготовката на проекти на нормативни и общи административни актове.

(2)МИНИСТЪРЪТ или определен от нето заместник-министър поканва представители на ФЕДЕРАЦИЯТА за консултации и подготовка на проектите на нормативни и общи административни актове, включително правилници, наредби, инструкции и заповеди, които касаят трудовите и социално-икономическите права и интереси на държавните служители.

(3)МИНИСТЪРЪТ или определеният от него заместник-министър за председател на Съвета за социално партньорство се задължава да уведоми писмено ФЕДЕРАЦИЯ ТА за провеждане на общественото обсъждане на проекти на нормативните актове, които засягат служебните и социално - икономическите нрава и интереси и въпросите на жизненото равнище па държавните служители.

(4)При осъществяване па дейностите по ал. 1 ФЕДЕРАЦИЯТА има право да ползва експертна помощ както от служители на МВР, които не са нейни членове, така и от експерти които не са служители на МВР.

Чл.13. ФЕДЕРАЦИЯТА може да иска и да получи своевременно информация за оптимизирането на структурите в МВР.

Чл.14. (1) ФЕДЕРАЦИЯТА има право да отправя сигнали и предложения до МИНИСТЪРА за прилагането на нормативни актове и разрешаването на въпроси засягащи правата и интересите на държавните служители по предмета на споразумението.

(2)МИНИСТЪРЪТ или определеният от нето заместник-министър за председател на Съвета за социално партньорство се задължава в 14-дневен (четиринадесетдневен) срок да представи на ФЕДЕРАЦИЯ ТА мотивирано становище и информация за предприетите мерки по отправените по ал.1 сигнали и предложения.

Чл.15. ФЕДЕРАЦИЯ ТА има право да предлага теми за обучение и квалификация за допълване на графика и каталога за провеждане на професионално обучение.

Чл.16. МИНИСТЪРЪТ чрез компетентните структури предоставя при поискване на ФЕДЕРАЦИЯТА издадените вътрешноведомствени актове във връзка с прилагане на действащото законодателство в областта на служебните и осигурителните отношения.

Чл.17. (1) ФЕДЕРАЦИЯТА участва чрез свои представители в Съвета за социално партньорство. Съвета по условия на труд и работни групи и комисии, определени със заповед на МИНИСТЪРА по въпросите в областта на служебните отношения, социално- икономическите права и интереси и подобряване на условията на труд на държавните служители в МВР, както и осигуряването на здравословни и безопасни условия на труд.

(2)За участие в заседанията на консултативните органи и работни групи по ал. 1 представителите на ФЕДЕРАЦИЯТА се командироват по установения в МВР ред.

Чл.18. (1) В случаите, когато социалният диалог между страните се осъществява неприсъствено чрез отправяне на предложения, становища или други документи, всяка от страните се задължава да изпрати мотивиран отговор до другата в 14-дневен (четиринадесетдневен) срок от датата на получаване на писмото.

(2)Когато изготвянето на отговор изисква задълбочено проучване или мнението на повече експерти, страната - адресат уведомява другата за невъзможността от спазване на срока по ал. 1, като посочва срок, достатъчен за изготвяне на мотивирания отговор.

(3)Извън договорените срокове по ал. 1 и ал. 2 при обсъждане на конкретни въпроси страните могат да уговарят друг срок, който се посочва в първия писмен документ, отправен от едната страна до другата

Чл.19. По искане на ФЕДЕРАЦИЯТА МИНИСТЪРЪТ разпорежда проверка в случаи иа временно преназначаване при мотивирана служебна необходимост за повече от 30 (тридесет) дни на членове, заемащи изборна длъжност в Управителния съвет и във Федеративната контролна комисия.

Раздел III Осигуряване на здравословни и безопасни условия на труд

Чл.20. (1) МИНИСТЪРЪТ чрез компетентните структури своевременно информира ФЕДЕРАЦИЯТА за мерките, които предприема за отстраняване, намаляване и контролиране на рисковете па работните места и подобряване на условията на труд.

(2)МИНИСТЪРЪТ чрез компетентните структури и ФЕДЕРАЦИЯТА обединяват усилия за прилагане на нормите за здраве и безопасност на работните места и добрите европейски практики за подобряване на условията на труд.

Чл.21. ФЕДЕРАЦИЯТА има право да следи за спазването и прилагането на нормативните и вътрешни актове по осигуряването на здравословни и безопасни условия иа труд от МИНИСТЪРА и ръководителите на компетентните структури, като има право да сигнализира за нарушения МИНИСТЪРА и компетентните органи извън МВР.

Раздел IV Условия за синдикална дейност

Чл. 22. (1) ФЕДЕРАЦИЯТА осъществява своята дейност в структурите и звената в МВР.

(2)ФЕДЕРАЦИЯ ТА свободно и по свой избор, в рамките на закона, определя формите за осъществяване на синдикална дейност сред своите членове.

Чл. 23. (1) МИНИСТЪРЪТ съдейства и осигурява на ФЕДЕРАЦИЯТА необходимите условия за осъществяване на синдикалната дейност, като предоставя на ръководството на ФЕДЕРАЦИЯТА при поискване за безвъзмездно ползване:

1.помещения и други материални условия, необходими за изпълнение на техните функции;

2.техническото оборудване, обезпечаващо едно работно място -телефонен апарат, факс, фотокопирна техника, персонален компютър;

3.служебен автомобил;

4.средства за комуникация - телефонна линия със служебен телефонен номер във ведомствената телефонна мрежа на МВР;

5.групова електронна пощенска кутия в мрежата за предаване на данни на МВР, както и права за ползване на кутията на определени от ФЕДЕРАЦИЯТА служители, чийто брой е съгласуван между двете страни;

6.електронен адрес и интернет страница на ФЕДЕРАЦИЯ ТА в сайта на МВР, достъпен от Интернет. Съдържанието на интернет страницата на ФЕДЕРАЦИЯТА в портала на МВР се актуализира от определени от ръководството на ФЕДЕРАЦИЯТА служители и се ограничава в съгласуван между двете страни обем.

(2)ФЕДЕРАЦИЯТА ползва материалните условия по ал. 1 при спазване па установения в МВР ред.

(3)Разходите за ползване на техническото оборудване и услуги по ал. 1, както и разходите за телефон и гориво за служебния автомобил до определен лимит, са за сметка на МВР с изключение на режийните разходи по ползване на помещения. Лимитите се договарят ежегодно между страните по споразумението.

(4)В случай, че МВР няма техническата възможност за свързаност на помещенията по ал. 1. т. 1 към комуникационно-информационната инфраструктура иа ведомството, всички разходи по изграждане, наемане и абонамент на телефонни линии и линии за достъп до мрежата за предаване на данни на МВР са за сметка са ФЕДЕРАЦИЯТА.

Чл. 24. (1) МИНИСТЪРЪТ осигурява възможност за участие на членове на ФЕДЕРАЦИЯТА, избрани за делегати съгласно устава й в заседания па Национална конференция и Федеративен съвет за времето на провеждането им, но не повече от 6 (шест) работни дни сумарно за календарна година.

(2)МИНИСТЪРЪТ осигурява възможност членовете на Управителния съвет и Федеративната контролна комисия на ФЕДЕРАЦИЯТА да участват в заседания на ръководния и контролен органи, събрания на членове, синдикални обучения и конференции, свързани с предмета на дейност на ФЕДЕРАЦИЯТА в размер до 14 (четиринадесет) работни дни сумарно за календарна година.

(3)МИНИСТЪРЪТ осигурява възможност за участие на членове на ФЕДЕРАЦИЯТА в международни и национални проекти и срещи, свързани с предмета на дейност на ФЕДЕРАЦИЯТА в размер до 8 (осем) работни дни сумарно за календарна година.

(4)Членове на Управителния съвет и на ръководствата на синдикални дружества на ФЕДЕРАЦИЯТА могат да извършват синдикална дейност в работно време в рамките на времето по чл. 246, ал. 2 от ЗМВР след писмено уведомяване в срок от 3 (три) работни дни преди събитието ръководителя на съответната структура или звено.

(5) Ползването на дните по ал. 1. ал. 2 и ал. 3 и часовете по ал. 4 може да става изцяло или на части. Отчитането на ползваните дни по ал. 1-3 става по реда и условията на наредбата по чл. 187. ал. 10 от ЗМВР като при ползване на отпуск.

(6)Редът за осигуряване възможността за участие по ал. 1, ал. 2 и ал. 3 се определя с акт на МИНИСТЪРА.

Чл. 25. За осъществяване на синдикалната дейност МИНИСТЪРЪТ и ръководителите на съответните структури по чл.37. от ЗМВР и на техни звена, осигуряват на членове на Управителния съвет и на ръководствата на синдикални дружества на ФЕДЕРАЦИЯТА достъп в работно време до държавните служители - членове на ФЕДЕРАЦИЯТА, съгласно установения пропускателен режим в структурите и звената в МВР.

Чл. 26. (1) За провеждане на събрания при условията на чл. 246, ал. 1. т. 1 от ЗМВР.

Управителния съвет или ръководството на синдикално дружество на ФЕДЕРАЦИЯТА, уведомяват писмено в срок от 3 (три) работни дни преди събитието, съответния ръководител на структура или звено в МВР. за съгласуване на мястото и времето за провеждането му.

(2)Реда и срока по ал. 1 се прилагат и за провеждане на събрания по чл. 246, ал. 2 от ЗМВР, като към писменото уведомление се прилага списък с членовете на ФЕДЕРАЦИЯТА които следва да бъдат освободени от изпълнение на служебните задължения за времето на провеждане на събранието.

(3)МИНИСТЪРЪТ задължава ръководителите на организационно или териториално обособени структури и звена на МВР да освободят посочените в списък държавни служители от изпълнение на служебните задължения за времето на провеждане на събранията.

(4)Ръководителят на организационно или териториално обособени структури и звена на МВР има право да преустанови или да не разреши извършването на синдикална дейност в работно време, когато прекъсването на работа надхвърля определеното време в чл. 246, ал. 2 от ЗМВР.

(5)Съгласуване не се изисква, когато събранията се провеждал в извънработно време, включително в униформено облекло, в други избрани помещения по чл. 246. ал. 1. т. 2 от ЗМВР

Чл. 27. (1) Членове на Управителния съвет и на ръководствата на синдикални дружества на ФЕДЕРАЦИЯТА или изрично упълномощени от тях представители на ФЕДЕРАЦИЯТА имат право:

1.да посещават в работно време помещения и работните места на държавните служители - техни членове:

2.да получават от ръководителите на съответните структури и звена в МВР в срок от 10 (десет) работни дни необходимите им документи, сведения и информация, касаещи предмета на споразумението:

3.да се осведомяват пряко от държавните служители - техни членове по въпроси, свързани с прилагането на споразумението и нормативните актове свързани с трудовите, служебните и социално-икономическите им права и интереси.

4.да получат от МИНИСТЪРА информация при поискване за резултатите от служебни проверки срещу членове на Федерацията по постъпили сигнали срещу тях.

5.да наблюдават и контролират оценяването на изпълнението на длъжността на държавните служители но чл. 142. ал. 1, т. 2 от ЗМВР членове на ФЕДЕРАЦИЯТА, съгласно реда и условията от наредбата издадена на основание чл. 76, ал. 11 от ЗДСл.

6.да участват като членове на комисии в конкурси провеждани за длъжности за държавни служители по чл. 142. ал. 1. т. 2 от ЗМВР.

(2)При извършване на проверки по ал. 1. т. 4 и процедури по т. 5. т. 6. представителите на ФЕДЕРАЦИЯТА са длъжни да не разгласяват информацията. станала им известна във връзка с упражняването на контрол, която не касае предмета па споразумението, както и да не използват получените сведения в личен интерес.

Чл. 28. (1) МИНИСТЪРЪТ чрез компетентните структури осигурява възможност за ФЕДЕРАЦИЯТА за централизирано събиране на членския внос чрез доброволни удръжки от месечното възнаграждение на държавните служители.

(3)Сумите за членски внос се посочват в абсолютно число и се удържат чрез платежните ведомости при начисляване на месечните възнаграждения, след подадено индивидуално писмено заявление от всеки синдикален член до ръководителя на компетентната структура, в която се намира съответната финансова служба.

(4)Размерът на сумите за членски внос в подадените индивидуални заявления може да бъде променян е писмено заявление, подадено до МИНИСТЪРА от представляващо лице съгласно актуалната съдебна регистрация на ФЕДЕРАЦИЯТА, придружено е нотариално заверен препис от протокол от Национална конференция, в който да е отразено редовно взето решение за промяна на размера на членския внос на индивидуалните членове на ФЕДЕРАЦИЯТА, съгласно устава й.

(5)На национално ниво МИНИСТЪРЪТ чрез компетентните структури предоставя при поискване на Управителния съвет, на електронен носител списък на всички служители членове на ФЕДЕРАЦИЯТА, които превеждат членски внос по ал. 1, с изключение на държавните служители от структурите на МВР, чиито имена представляват служебна или друга тайна и не могат да бъдат предоставени за ползване извън тези структури. В този случай списъците с имената на тези държавни служители се предоставят на председателите на съответните дружества при спазване на изискванията на ЗЗКИ.

(6)На териториално ниво ръководителите на компетентните структури при наличието на техническа възможност предоставят при поискване на член на ръководството на съответно синдикално дружество на ФЕДЕРАЦИЯТА. на електронен или хартиен носител, списък на всички членове па това синдикално дружество, които превеждат членски внос по ал. 1. с изключение на държавните служители от структурите на МВР. чиито имена представляват служебна или друга тайна и не могат да бъдат предоставени за ползване извън тези структури. В този случай списъците с имената на тези държавни служители се предоставят на председателите на съответните дружества при спазване на изискванията на ЗЗКИ.

Раздел V Социални дейности и подпомагане

Чл. 29. (1) ФЕДЕРАЦИЯТА участва чрез свои представители в комисиите за разпределяне на жилищата от ведомствения жилищен фонд на МВР и в комисиите за разпределяне на картите за почивка за летен и зимен отдих във ведомствените почивни бази на МВР.

(2)При поискване от ФЕДЕРАЦИЯТА МИНИСТЪРЪТ разглежда възможността за осигуряване на карти за почивка във ведомствените бази на МВР па техни членове, в чиито семейства има членове е трайни здравословни проблеми.

Чл. 30. При поискване от ФЕДЕРАЦИЯТА МИНИСТЪРЪТ чрез компетентните структури може да осигурява на нейни членове ползване на спортните бази на МВР при организирането на благотворителни инициативи на ФЕДЕРАЦИЯ ТА.

Чл.31. (1) МИНИСТЪРЪТ чрез компетентните структури своевременно уведомява ФЕДЕРАЦИЯТА за сключения застрахователен договор по чл. 184, ал. 1 от ЗМВР за съответната година.

(2)ФЕДЕРАЦИЯТА се задължава да информира своите членове за размерите и условията за изплащане на застрахователните суми.

Чл. 32. ФЕДЕРАЦИЯТА има право да отправя предложения до МИНИСТЪРА за подобряване на социално-битовото осигуряване и подпомагане на служителите за подобряване на жизненото им равнище, както и за предоставяне на парична помощ по чл. 182. ал. 1 от ЗМВР.

Раздел VI Контрол по спазване на споразумението

Чл. 33. Страните се задължават да осигурят изпълнението на настоящото споразумение.

Чл. 34. (1) МИНИСТЪРЪТ чрез компетентните структури създава условия и съдейства на ФЕДЕРАЦИЯТА за осъществяване на синдикалните функции във връзка с прилагане на споразумението.

(3)ФЕДЕРАЦИЯТА следи за точното и своевременно изпълнение на споразумението и сигнализира писмено МИНИСТЪРА за нарушения на договорените клаузи.

(4)МИНИСТЪРЪТ се задължава в 14-дневен (четиринадесетдневен) срок от уведомлението да уведоми писмено ФЕДЕРАЦИЯТА за взетите мерки.

Чл. 35. (1) При нарушаване на клауза от споразумението всяка от страните уведомява другата.

(2)В случаите по ал. 1 в 14-дневен (четиринадесетдневен) срок от уведомлението страните се задължават да предприемат необходимите действия за постигане на консенсус и за изпълнение на споразумението.

Чл. 36. (1) МИНИСТЪРЪТ и ФЕДЕРАЦИЯТА могат да извършват съвместни проверки за спазване на клаузите на настоящото споразумение, както и за спазването па нормативната уредба, касаеща служебните и осигурителните отношения, професионални, трудови, служебни и социално-икономически права и въпросите на жизненото равнище на държавните служители.

(2)Съставът на комисиите за извършване на проверките по ал. 1 се определя от МИНИСТЪРА след писмено предложение от ФЕДЕРАЦИЯТА.

(3)Проверките започват в рамките на 14-дневен (четиринадесетдневен) срок от датата на получаване на сигнала и приключват в двумесечен срок от постъпването му.

Раздел VII Срок, изменение, допълнение и прекратяване на споразумението

Чл. 37. (1) Споразумението влиза в сила от датата на неговото подписване и се сключва за срок от 4 /четири/ календарни години.

(2)В случай, че не по-късно от 1 (един) месец преди изтичане на срока по ал. 1 никоя от страните не отправи писмено предложение до другата страна за сключване на ново споразумение, срокът се счита за продължен еднократно за още една календарна година.

Чл. 38. (1) При възникване на основания за изменение и допълнение на настоящото споразумение всяка от страните има право на инициатива за провеждане на преговори и/или сключване на допълнение към споразумението (анекс), което след подписването му става неразделна част от споразумението.

(2)Другата страна се задължава да започне преговори в 10-дневен (десетдневен) срок от поканата.

Чл. 39. (1) Споразумението се прекратява:

1при изтичане на срока на действие;

2.по взаимно съгласие на страните, изразено в писмена форма;

3.с отправено от всяка от страните тримесечно предизвестие до другата страна;

4.без предизвестие при промяна на законодателството, уреждащо синдикалната дейност в МВР.

Допълнителни разпоредби

§ 1По смисъла на настоящото споразумение "компетентни структури" са структурите по чл. 37 от ЗМВР и техните териториалните звена

Преходни и Заключителни разпоредби

§ 1Споразумението се сключва на основание чл. 245, ал. 1 от ЗМВР.

§ 2В 7-дневен срок от подписване на споразумението Министърът се задължава да го обяви в заповед и да го изпрати до ръководителите на структури по чл. 37 от ЗМВР.

§ 3В 7-дневен срок от подписване на споразумението Министърът публикува споразумението в електронната страница на МВР, както и всички настъпили изменения и допълнения към него.

§ 4Подадените индивидуални заявления за централизирано събиране на членския внос чрез доброволни удръжки от месечното възнаграждение от членовете на ФЕДЕРАЦИЯТА но Споразумение, per. № 812100-7121/17.04.2018 г. се считат за подадени по настоящото Споразумение.

§ 5Условията за синдикална дейност, осигурени от Министъра по Споразумение за сътрудничество per. № 812100-7121/17.04.2018 г. на ФЕДЕРАЦИЯТА, се считат за осигурени по настоящото Споразумение.

Настоящото споразумение се състави и подписа в два еднообразни екземпляра - по един за всяка от страните.

МИНИСТЪР НА ВЪТРЕШНИТЕ РАБОТИ – ХРИСТО ТЕРЗИЙСКИ

ПРЕДСЕДАТЕЛ НА УС НА СФСМВБ – ВАЛЕНТИН ПОПОВ

BGR MBP Ministry of interior - 2020

Начална дата: → 2020-10-07
Крайна дата: → 2024-10-07
Наименование на индустрията: → Public administration, police, interest groups
Наименование на индустрията: → Полиция
Обществен/частен сектор: → В публичния сектор
Извършено от:
Наименование на компанията: →  Министерство на вътрешните работи
Наименования на профсъюзите: →  СФС МВР - Синдикална Федерация на Служителите в МВР

ОБУЧЕНИЕ

Програми за обучение: → Не
Чиракуване: → Не
Работодателят плаща вноски във фонд за обучение за служителите: → Не

РАБОТНИ ЧАСОВЕ, ГРАФИЦИ И ПРАЗНИЦИ

Платен отпуск за дейности, свързани с профсъюза: → 5.0 дни
Разпоредби за гъвкави условия на труд: → Не
Loading...