Оператори в контактни центрове

Операторите в контактни центрове осигуряват съвети и информация на клиенти, отговарят на запитвания относно стоките, услугите и политиката, които предлага дадена фирма или организация, обработват финансови опе- рации с използване на телефон или електронни комуникационни средства, включително електронна поща. Тези оператори се намират на места, които може да са отдалечени от клиентите или от организациите или фирмите, за

Образователна степен: Полу-специалистите

Проверете вашата заплата

  • По-голямата част от Оператори в контактни центрове получават заплата между 526 лв. и 1143 лв. на месец през 2024.
  • Месечната заплата за начално ниво на Оператори в контактни центрове варира от 526 лв. до 1035 лв..

Задачи

  • Занимават се с входящи обаждания и съобщения от клиенти, отго- варят на запитвания, поемат служебни обаждания и оплаквания
  • Определят изискванията и въвеждат събития в компютърна система
  • При необходимост пренасочват задачи към други звена
  • При необходимост фактурират или задържат плащания
  • Изпращат писма, информационни брошури и други документи на клиенти
  • Консултират клиенти относно допълнителни продукти или услуги