Ръководители в търговията на едро и дребно

Ръководителите в търговията на едро и дребно планират, организират, координират и контролират дейността на предприятия, които продават стоки на дребно и едро. Те отговарят за бюджети, персонално, стратегическо и опе- рационно управление на магазин/цех или организационно звено в рамките на магазина/цеха, което продава определен вид продукти.

Образователна степен: Квалифициран

Проверете вашата заплата

  • По-голямата част от Ръководители в търговията на едро и дребно получават заплата между 655 лв. и 1464 лв. на месец през 2024.
  • Месечната заплата за начално ниво на Ръководители в търговията на едро и дребно варира от 655 лв. до 1379 лв..
  • След натрупване на 5 години трудов стаж техният доход ще бъде между 727 лв. и 1585 лв. на месец.

Задачи

  • Определят обхвата и разнообразието на предлаганите продукти, нивата на стоковите запаси и стандартите на обслужване
  • Формулират и внедряват политики по продажба, маркетинг и це- нообразуване
  • Промоцират и рекламират продуктите и услугите на предприятието
  • Поддържат записвания относно нивата на стоковите запаси и фи- нансовите транзакции
  • Участват при разработването на бюджета на предприятието
  • Контролират подбора, обучението и работата на персонала
  • Осигуряват съответствие с наредбите и изискванията за здраво- словни и безопасни условия на труд
Loading...