Задачи

  • Контролират подбора, обучението и работата на персонала
  • Планират дейностите по отношение на качеството и количеството на крайната продукция, разходи, своевременност и трудови изис- квания
  • Откриват бизнес възможности и определят продукти, които да бъдат произвеждани
  • Контролират изготвянето на производствени записвания и отчети
  • Контролират придобиването и инсталирането на нови машини, съоръжения и оборудване
  • Координират изпълнението на изискванията за здравословни и безопасни условия на труд
  • Проучват и прилагат задължителни и законови изисквания, засягащи производствените дейности и околната среда
  • Контролират производствената дейност и процедури за качество чрез планиране на поддръжката, определят работното време и доставка на оборудване
  • Определят, изпълняват и контролират продуктови стратегии, по- литики и планове
  • Съставят и управляват бюджети, наблюдават произведената продук- ция и разходите за нея и оптимизират процеси и преструктурират ресурси за минимизиране на разходите
  • Контролират осигуряването на производствени квоти за специали- зирани продукти и сключват договори с клиенти и доставчици
  • Консултират и информират други ръководители относно произ- водството

    Образователна степен

    Квалифициран
    loading...
    Loading...