Ръководители в риболова и аквакултурите

Ръководителите в риболова и аквакултурите планират, управляват и ко- ординират разнообразни дейности в големи (с йерархична структура на упра- вление) рибни стопанства за развъждане и отглеждане на риби и миди, както и лов на риби или други водни животни в солени или сладководни басейни.

Образователна степен: Квалифициран

Проверете вашата заплата

  • По-голямата част от Ръководители в риболова и аквакултурите получават заплата между 760 лв. и 1898 лв. на месец през 2024.
  • Месечната заплата за начално ниво на Ръководители в риболова и аквакултурите варира от 760 лв. до 1733 лв..

Проверка на заплатата

Задачи

  • Наблюдават пазарната дейност в рибното стопанство и риболова и планират обема на продукцията съобразно договорните изисквания и пазарното търсене
  • Определят и управляват бюджети, наблюдават произведената про- дукция и разходите за нея, записват информация на добри упра- вленски практики за рибовъдни стопанства и риболов и изготвят финансови и оперативни отчети
  • Преговарят с купувачи за продажба на риболовна продукция и улов
  • Сключват договори със собственици на плавателни съдове за риболов или рибни стопанства за производство на продукция и управление на производството
  • Контролират и провеждат изследвания на риби или аквакултури с цел установяване на заболявания или паразити
  • Планират и координират дейности за повишаване люпенето или тем- повете на растеж, както и предотвратяване на болести в люпилните
  • Контролират средата, за да поддържат или подобряват условията за живот на водните организми
  • Управляват и контролират размножаването на рибите, инкубацията на яйцата, развъждането и отглеждането на риба като прилагат знания и техники за култивиране на риби
  • Координират селектирането и поддържат потомството на рибите
  • Управляват и контролират прехвърлянето на зрели риби в езера, водоеми, реки или изкуствени водоеми
  • Закупуват машини, оборудване и материали, например плавателни съдове и риболовни мрежи
  • Организират поддържането на кораби, лодки и оборудване
  • Контролират подбора, обучението и работата на заетите в рибните стопанства и риболова и доставчици

Направете проучване