Учители в средни училища

учителите по общообразователна подготовка в средното образование (V-ХІІ клас) преподават по един или повече учебни предмета на ниво сред- но образование, с изключение на предмети по професионална подготовка.

Образователна степен: Висококвалифициран

Проверете вашата заплата

  • По-голямата част от Учители в средни училища получават заплата между 748 лв. и 1307 лв. на месец през 2024.
  • Месечната заплата за начално ниво на Учители в средни училища варира от 748 лв. до 1188 лв..
  • След натрупване на 5 години трудов стаж техният доход ще бъде между 785 лв. и 1277 лв. на месец.

Задачи

  • Разработват учебна програма, план и методи на обучение в съот- ветствие с образователните изисквания
  • Установяват и прилагат правила за поведение и процедури за под- държане на реда сред учениците
  • Подготвят и преподават уроци, провеждат дискусии и демонстрации по един или повече учебни предмета
  • Поставят ясни цели за всички уроци и проекти и ги съобщават на учениците
  • Подготвят учебните материали и класните стаи за учебни занятия
  • Адаптират методи на преподаване и учебни материали с цел задо- воляване нуждите и интересите на учениците
  • Контролират и оценяват работата и поведението на учениците
  • Изготвят и оценяват тестове, провеждат упражнения и изпити с цел оценяване на напредъка на учениците
  • Изготвят доклади за работата на учениците и ги предоставят на други преподаватели и родители
  • Участват в срещи относно образователните и организационните политики в средното образование
  • Планират, организират и участват в училищни дейности като екс- курзии, спортни събития и концерти
Loading...