Управители на ресторанти

Управителите на ресторанти планират, организират и управляват дей- ността на кафенета, ресторанти и други подобни заведения, които приготвят, предлагат и доставят храна.

Образователна степен: Квалифициран

Проверете вашата заплата

  • По-голямата част от Управители на ресторанти получават заплата между 679 лв. и 1206 лв. на месец през 2024.
  • Месечната заплата за начално ниво на Управители на ресторанти варира от 679 лв. до 1210 лв..

Задачи

  • Планират изготвянето на менюта съвместно с главния готвач
  • Планират и организират специализирани дейности
  • Организират продажбите и формират цените на предлаганите стоки съгласно бюджета
  • Поддържат записвания относно нивата на стоковите запаси и фи- нансовите транзакции
  • Контролират поддържането във функционален вид съгласно здрав- ните изисквания на помещенията за хранене, кухня и съхранение
  • Обсъждат с клиентите удовлетворението им от предлаганата храна и предоставените услуги
  • Извършват подбор на персонал, изготвят работен график, обучават и контролират сервитьорския и кухненския персонал
  • Приемат резервации, посрещат гости и помагат при вземане на техните поръчки
  • Сключват договори с клиенти и доставчици
  • Осигуряват съответствие с наредбите и изискванията за здраво- словни и безопасни условия на труд